آینده ماموران کلانتری بیمارستان بازیافت

آینده: ماموران کلانتری بیمارستان بازیافت خیابان تحقیقات کارگر مردان زباله جنایت ایران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

۱۲۵ تن طلا به ارزش ۵ میلیارد دلار ظرف یک ربع ساعت همه چیز را در بازار طلا دگرگون کرد.تا ساعت ۱۹ روز جمعه، همه چیز به سود طلا پیش می رفت، ولی یک ربع بعد، یورش ن

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

عبارات مهم : بازار

۱۲۵ تن طلا به ارزش ۵ میلیارد دلار ظرف یک ربع ساعت همه چیز را در بازار طلا دگرگون کرد.تا ساعت ۱۹ روز جمعه، همه چیز به سود طلا پیش می رفت، ولی یک ربع بعد، یورش ناگهانی معامله گران آتی جهت سود گیری، قیمت اونس طلا را حدود ۱۰ دلار پایین کشید. قیمت اونس طلا پیش از ساعت ۱۹، ۱۲۸۳ دلار ثبت شده است بود.

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

15 دقیقه 5 میلیارد دلاری طلا

رشد هفتگی طلا بعد از سه هفته متوالیِ تضعیف، معامله گران را به نوسان گیری و به تبع آن، سودگیری از بازار تازه-تقویت-شده فلز زرد ترغیب کرد. هجوم برق آسای این معامله گران در مجموع ۴۰ هزار قرارداد منعقد کرد و «شاخص قدرت نسبی» طلا را به کف استاندارد خود رساند. زمانی که این شاخص مینیمم استاندارد (۳۰ واحدی) خود را تجربه کند، سیگنال آن جهت بازار به معنای پر شدن پیمانه سقوط موقت قیمت ها هست. اونس طلا که با حمایت تنش های بحران زای عربستان و خاورمیانه و به تعویق افتادن وقت اجرای طرح کم کردن مالیاتی ترامپ، تقویت شده است بود، به علت عوض کردن واکنش‌ها ناگهانی معامله گران به سمت فروش، عرضه را بیش از انتظار بازار اوج برد. زیاد کردن عرضه طلای آتی بالطبع موجب افت فلز زرد شد.

۱۲۵ تن طلا به ارزش ۵ میلیارد دلار ظرف یک ربع ساعت همه چیز را در بازار طلا دگرگون کرد.تا ساعت ۱۹ روز جمعه، همه چیز به سود طلا پیش می رفت، ولی یک ربع بعد، یورش ن

دگرگونی در ۱۵ دقیقه!

قیمت اونس طلا با هجوم برق آسای سود گیران بازار آتی، جمعه شب، ظرف ۱۵دقیقه، ۱۰ دلار افت کرد. حدود ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه شامگاه به وقت تهران، معامله گران سودگیر به بازار آتی طلا یورش بردند. این هجوم سراسری به بازار جهانی فلز گرانبها، باعث شد ۴ میلیون اونس از فلز زرد در مدت یک ربع ساعت فروخته شود. این حجم از اونس فلز براق معادل حدود ۱۲۵ تن هست. با توجه به قیمت ۱۲۸۳ دلاری هر اونس از فلز زرد تا ساعت ۱۹ عصر، ارزش معاملات کاغذی طلا به بیش از ۵ میلیارد دلار می رسد. «اینوستینگ» به نقل از رویترز تعداد قرارداد هایی را که در این مدت بسته شده است اند بیش از ۴۰ هزار تخمین زده است.

این زیاد کردن چشمگیر معاملات در بازه ۱۵ دقیقه ای به سودگیران بازار طلای آتی مربوط می شد.معامله گرانی که خود را جهت بهره بردن از افزایش هفتگی طلا آماده کرده بودند، با رسیدن آخر هفته افزایشی این فلز، موقعیت فروش گرفتند. موقعیت فروش شدیدی که بازار آتی را احاطه کرده بود، کفه ترازوی بازار را به سمت عرضه سنگین کرد تا قیمت طلا افت ناگهانی را ثبت کند. بررسی مناسبت های سیاسی و اقتصادی، تحلیل واکنش‌ها برق آسای جمعه شب طلا را مقدور نمی سازد، ولی توجه به واکنش‌ها معامله گران بازار آتی، پاسخ مناسبی به منظور تحلیل این سقوط ۱۰ دلاری در بر دارد.

چوب خط منفی طلا پر شد!

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

فروش ۱۲۵ تن طلای کاغذی (قرارداد فروش آتی) در کسری از ساعت، شرایطی را در بازار فلز زرد پدید آورد که پیش از این کمتر تجربه شده است بود. حجم بالای طلای فروخته شده است در معاملات آتی نسبت به وقت انجام آنها به حدی زیاد است که در ۴۰ روز گذشته بی سابقه بوده است.در طول سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۳۱۳۵ تن طلا در سراسر دنیا تولید شده است بود. رتبه بندی کشور ها بر حسب تناژ تولیدی از صدرنشینی چین با ۴۶۳ تن و رتبه هشتم مکزیک با تولید ۱۲۵ تن طلا در این سال، حکایت دارد. حجم معاملات کاغذی ۱۵دقیقه ای جمعه شب به اندازه میزان طلایی است که ظرف یک سال در مکزیک تولید می شود.

این امر نشان دهنده شدت هجوم سودگیران به بازار طلا هست. هجوم این معامله گران تکنیکال که به انتظار آخر هفته طلا نشسته بودند، زمانی رخ داد که «شاخص قدرت نسبی» (RSI) طلا در میانه نمودار سیر می کرد.زمانی که این شاخص با فاصله از اعداد مینیمم استاندارد ۳۰ واحدی و ماکزیمم استاندارد ۷۰ واحدی، در بین این اعداد حرکت کند، به آن معنا است که قیمت ها هنوز قادر به ادامه روند خود هم در جهت صعودی و هم در جهت نزولی هستند. RSI در وقت واقعه ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه، حدود ۵۰ واحد بود که از توان ادامه روند افزایشی این فلز گرانبها خبر می داد. واکنش‌ها غیرمعمول معامله گران موجب شد شاخص قدرت نسبی قیمت فلز زرد در عرض یک ربع، به کف ۳۰ واحدی برخورد کند.در واقع می توان گفت که فلز زرد نهایت افت ممکن جمعه خود را در عرض ۱۵دقیقه پر کرد. جیم وایکوف، تحلیلگر ارشد شرکت «Kitoc»، ضمن اشاره به موقعیت گیری معامله گران در جبهه فروش، بازار طلا را بی حفاظ توصیف کرد.

۱۲۵ تن طلا به ارزش ۵ میلیارد دلار ظرف یک ربع ساعت همه چیز را در بازار طلا دگرگون کرد.تا ساعت ۱۹ روز جمعه، همه چیز به سود طلا پیش می رفت، ولی یک ربع بعد، یورش ن

ضرر «پی رو »ها، «لاکپشت»ها و «خوک»ها

سه دسته از معامله گران که در ادبیات بازار جهانی به لاک پشت ها، پی رو ها و خوک ها معروف شده است اند، از تغییرات ناگهانی قیمت، بیش از سایر گروه ها زیان می کنند. پی رو ها دسته ای از معامله گران هستند که بدون استقلال فکری، منتظر تحولات واضح بازار می مانند و تلاش می کنند با تکیه بر امواج دیگران سودگیری کنند.این معامله گران در واقعه ۱۵ دقیقه ای جمعه شب، وقت دنباله روی از جریان خاصی را پیدا نکردند و هفته خود را بدون سود به آخر رساندند. دسته دیگر که به لاک پشت ها معروف شده است اند، قادر به دنبال کردن تغییرات ساعتی بازار نیستند و در صورت بروز چنین تحولات قیمتی در بازار جهانی، آخرین دسته ای هستند که از اوضاع بازار مطلع می شوند.

آنها جمعه شب نیز از کاروان سود گیران عقب افتادند تا سودی از عوض کردن چند دقیقه ای بازار عایدشان نشود.دسته دیگری که همواره ریسک پذیری نامعقولی به دنبال تحولات بازار از خود بروز داده اند، خوک ها هستند. آنها انتظار دارند روندی که به سود آنها پیش می رود طولانی باشد و تغییری که به ضرر آنها است در کوتاه ترین وقت ممکن آخر پذیرد. این انتظار نابجا منجر به طمع آنها جهت سود گیری زیاد می شود.جمعه شب نیز خوک ها در انتظار افت زیاد قیمت طلا، منتظر ماندند و آستانه ریسک خود را اوج نگه داشتند. با آخر بازار هفته گذشته این دسته نیز مانند دو گروه دیگر، بدون سود قابل ملاحظه، بازار را ترک کردند.

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

هفته طلا پیش از واقعه!

اونس فلز زرد که راهپیمایی این هفته خود را افزایشی شروع کرده بود، تا پیش از جمعه، رشد هفتگی ۲۶/ ۱ درصدی را جهت خود در تقویم بازار جهانی ثبت کرد.

این میزان از رشد بعد از پشت سر گذاشتن سه هفته نزولی، برق را به فلز زرد بازگرداند.تقویت هفتگی طلا تا روز جمعه، به دو علت به وجود آمد. بی اطمینانی های ژئوپلیتیک ساطع شده است ازسوی سیاست های بحران زای عربستان سعودی بیشترین نقش را در تقویت فلز زرد بر عهده داشت. تشنج در خاورمیانه علاوه بر نفت، قیمت طلا را نیز به تحرک واداشت. علت دوم افزایش طلا متوجه اخباری بود که طرح کم کردن مالیاتی ترامپ را با تجدیدنظر همراه دانسته بود. بی اعتمادی نسبت به اجرای به موقع طرح مالیاتی ترامپ در کنار کاشته شدن بذر تنش های تازه در خاورمیانه، طلا را از سطح شیبدار بازار اوج کشید.

فقدان سیگنال مثبت در فضای بازار ارز آمریکایی، در کنار زیاد کردن بیش از آینده نگری مطالبان بیمه بیکاری در این کشور، دلار را به سراشیبی کشاند. کافی نبودن قدرت دلار مزید بر دو علت حامی طلا شد تا فلز زرد به رشد خود ادامه دهد. ولی جمعه شب روند صعودی فلز براق در کسری از ساعت متوقف شده، با روند نزولی جا به جا شد. قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی در این وقت کوتاه، حدود ۱۰ دلار تضعیف شد.

فلز زرد که عزم خود را جهت خروج از زندان رفت و برگشتی هفته گذشته، جزم کرده بود، روز جمعه را با افت ۸/ ۰ درصدی به اتمام رساند. این افت با اینکه نتوانست رشد هفتگی ۴۶/ ۰ درصدی طلا را از میان ببرد ولی طلا را به حاشیه حصار قیمتی دو هفته گذشته بازگرداند.شاخص S&P۵۰۰ بعد از به تعویق افتادن وقت اجرای طرح کم کردن مالیاتی دونالد ترامپ، جهت نخستین بار بعد از ماه سپتامبر (شهریور ماه) یک هفته کاهشی ثبت کرد. این شاخص در طول هفته گذشته ۲/ ۰ درصد افت کرد تا پاسخ منفی بازار سهام به عقب افتادن کم کردن مالیات شرکت ها، به وضوح روشن باشد.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

۱۵ دقیقه ۵ میلیارد دلاری طلا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz